foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

PRO OBČANY

VOLBY EU 2019

volby EU

MAPOVÝ PORTÁL

MAPOVÝ PORTÁL

NAHLÁŠENÍ ZÁVAD

NAHLÁŠENÍ ZÁVAD

REGENERACE PAMÁTEK

REGENERACE PAMÁTKOVÉ ZÓNY

ROZPOČET MĚSTA

KLIKACÍ ROZPOČET

OBJEVTE BENEŠOV

FOTOGALERIE

Malí i velcí čtenáři se v březnu 2017 setkali se svými oblíbenými autory

Březen 2017 byl v benešovské knihovně ve znamení setkávání s oblíbenými autory. Naše pozvání přijali hned dva známí spisovatelé. Prvním z nich byla paní Ivona Březinová, autorka knih pro děti a mládež. Beseda byla určena pro žáky druhých tříd základní školy. Povídání bylo velmi poutavé. Děti se dozvěděly nejen to, jak vznikají knihy, kde autorka bere nápady na své příběhy, ale mohly si také popovídat nad knížkami, kterých sebou paní Březinová přivezla opravdu obrovskou hromadu. Některé z nich máme i my ve stálém knižním fondu. Knížky, které se dětem líbily, si mohly objednat a koupit. Zájem byl opravdu velký a nás to velmi potěšilo, protože podle mě je knížka druhým nejlepším přítelem člověka, samozřejmě hned po domácím mazlíčkovi.

Druhou velkou akcí, tentokrát pro dospěláky, bylo setkání s oblíbeným autorem historických románů panem Vlastimilem Vondruškou, které se konalo o týden později. Toto setkání jsme připravovali velmi dlouho a to s ohledem na obrovské vytížení tohoto spisovatele. Proto jsme byli moc rádi, že se nakonec vše podařilo uskutečnit a my jsme ho mohli přivítat i v našem městě. Pan Vondruška je velmi příjemný a skromný člověk a jeho vyprávění  o historii trochu jinak bylo opravdu poutavé a zábavné. Věřím, že pro všechny přítomné to byl velký zážitek, stejně jako pro mne a jsme rádi, že jsme toto setkání mohli našim čtenářům zprostředkovat. Škoda, že čas tak rychle ubíhal a po hodince a půl jsme se bohužel museli s naším hostem rozloučit. Ještě než k tomu došlo, zodpověděl pár dotazů, čtenářům podepsal knihy, které si na besedu přinesli a někteří si mohli dokoupit tituly, které jim ještě chyběly v domácích knihovnách. Atmosféra byla uvolněná, přátelská a rozhodně to stálo za to. Je nám velmi líto, že se na všechny zájemce nedostalo, ale kapacita místa byla bohužel omezena. Věříme však, že i když program pana Vondrušky je velmi nabitý, poštěstí se nám ho někdy v budoucnu v Benešově znovu přivítat. Přeji všem krásné jaro a těším se na setkání třeba v knihovně. Ivana Jandášová, knihovnice.

Přečtěno: 1094 x

ZDRAVÉ MĚSTO A MA21

ZaM schválilo usn.č. 30/2019 dne 10.04.2019 vystoupení ze Zdravých měst

KOMUNITNÍ PLÁNOVÁNÍ

Oficiální internetové stránky města Benešov nad Ploučnicí | 2016 hrdlicka.cz Prohlášení o přístupnosti | Zpracování osobních údajů | Administrace