Charakteristika školy
Ve škole se vzdělává ve školním roce 2017/2018 604 dětí a žáků v 23 běžných třídách, jedné speciální třídě, 4 třídách mateřské školy, 5 třídách školní družiny a 1 třídě školního klubu Prostory školy využívá též ZUŠ Žandov, která zde vyučuje hru na hudební nástroje a další umělecké obory.

Škola nabízí svým žákům:

Polytechnické 
Plně vybavenou kovodílnu a dřevodílnu, Keramické dílny (kruh, pece, hlíny, glazury, formy…),dílna vitráže (tiffany – řezáky, pájky, kleště, chemie, cín, sklo…), dílna airbrushe (kompresory, stříkací pistolky, barvy…), tiskařská dílna (lisy, rydla, tiskařské barvy…), dílna mozaiky (kleště, řezáky, sklo …tvorba především skleněné mozaiky)

Výše zmíněné dílny lze zařadit i do kategorie uměleckého vzdělávání, ale může to být i řemeslo, které bude naše absolventy živit.)

Umělecké vzdělávání:
Výtvarný ateliér s galerií a aulou pro pořádání workshopů a výstav

IT vzdělávání:
Dvě počítačové učebny, 5 multimediálních učeben. Ve školním roce 2017/2018 získala škola dotaci na vybudování nové počítačové učebny pro 24 žáků. Realizace proběhne v letních měsících.

Jazykové vzdělávání:
Nabízíme angličtinu, němčinu, ruštinu

Čtenářská gramotnost:
V rámci projektu Otevřená mysl škola realizuje čtenářské dílny. Bohatě vybavený čtenářský klub je hojně využíván v rámci běžné výuky i zájmového vzdělávání.

Přírodovědná gramotnost:

Chemicko-fyzikální laboratoř pro 15 žáků. V rámci projektu Otevřená mysl škola realizuje tzv. Kluby vědců, kde žáci objevují, bádají a experimentují.

Tělovýchova a sport:

Dvě tělocvičny, hřiště s umělým povrchem na míčové hry (již nyní jsou prostory plně využívány CDM a jinými organizacemi).Do základní školy docházejí žáci i z několika okolních obcí (Dolní Habartice, Horní Habartice, Heřmanov, Františkov, Malá Veleň, Fojtovice, Valkeřice, Blankartice, Březiny, Soutěsky, Verneřice). Škola je Informačním a školicím střediskem SIPVZ

Více informací na www.zsbnpl.cz


Co potřebujete najít?

Nastavení cookies

Cookies jsou malé textové soubory, které jsou při vaší návštěvě webových stránek obchodu těmito stránkami anebo stránkami našich partnerů zasílány a ukládány do vašeho prohlížeče.