PRO OBČANY

KLIKACÍ ROZPOČET

OBJEVTE BENEŠOV

Odbor hospodářskosprávní

Odbor zabezpečuje či vykonává:

- přihlášení k trvalému pobytu (tj. plnění ohlašovací povinnosti)
- návrhy na zrušení údaje o místu trvalého pobytu
- nahlášení ztráty občanského průkazu
- vidimaci, legalizaci (ověřování)
- provádí agendu CzechPOINTu (výpisy z registrů)
- vede volební seznamy
- spolupracuje při organizačně technickém zabezpečení při sčítání lidu, naplňuje základní registry)
- podává informace, např: Kam (ne)hlásit stěhování
- kopírování, faxování
- výdej a evidence pytlů na tříděný odpad
- sběrné místa pro třídění malých elektrospotřebičů a baterií
- vede rezervační systém kulturních akcí (rezervace akcí na kulturní představení – kino Sněžník, Městské divadlo Děčín apod.)

- pokladnu (hotovostní platby)
Pokladna, podatelna  a kancelář informací jsou umístěny v přízemí budovy MěÚ!!! – bezbariérový vstup, vchod II. (směr z náměstí)

- činnost Městské knihovny ( rerervace, knižní fond, ON-LINE katalog )  tel: 412 589 824 - Ivana Jandášová
- zajišťuje personální agendu úřadu
- vede matriku narození,manželství a úmrtní pro Benešov n.Pl. a obce spadající do správního obvodu města tj. Verneřice, Valkeřice, Františkov nad Ploučnicí, Malou Veleň, Starý Šachov, Velkou Bukovinu, Dolní Habartice, Horní Habartice, Heřmanov a Merboltice, z těchto matrik vydává výpisy a duplikáty
- zajišťuje svatební obřady pro celý matriční obvod
- připravuje slavností akty - vítání občánků, vyřazování žáků 9. tříd ZŠ, uvítání dětí do 1. tříd, apod.)
- provádí vidimaci listin a legalizaci podpisů
- provádí agendu CzechPOINTU (výpisy z agend)
- zajišťuje činnost sboru pro občanské záležitosti (přání jubilantům z řad občanů města)
- vede agendu spojenou s činností Rady a Zastupitelstev města včetně evidence
- vede evidenci ztrát a nálezů
- vede spisovou službu a činnost podatelny, včetně zveřejňování úředních listin na úřední desce (i elektronické úřední desce)
- vede volební agendu
- vede agendu spojenou s veřejnými sbírkami
- spravuje archiv
- zajišťuje prostřednictvím kulturní referentky akce města včetně činnosti Klubu seniorů, spolupracuje s řediteli příspěvkových organizací města
- spolupracuje s ostatními subjekty státní správy

Sociální oddělení

Ode dne 1. 1. 2012 byly v důsledku sociální reformy převedeny agendy dávek pomoci v hmotné nouzi, příspěvku na péči a dávky pro zdravotně postižené, které až dosud vyplácely pověřené obecní úřady a obecní úřady obcí s rozšířenou působností na Úřady práce České republiky.
Realizaci činnosti sociální práce na obci však nadále uložil jak zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, tak zákon č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, ve znění pozdějších předpisů a základním cílem metod sociální práce na obci tak zůstala zejména podpora „sociálního fungování“ klienta.
Z tohoto důvodu je vedoucí odboru HS Městského úřadu Benešov nad Ploučnicí ve spolupráci s asistentkou sociální práce p. Libuší Hanušovou pověřena vykonáváním sociální práce, která spočívá zejména v těchto činnostech:

1. poskytuje bezplatně základní sociální poradenství, na které má každá osoba nárok
  2. spolupracuje s orgány sociálně-právní ochrany dětí a zajišťuje v rámci zákonem stanovených povinností výkon této práce na obci
  3. vykonává sociální práci v rámci sociálních služeb jako jeden z možných nástrojů realizace pomoci
  4. provádí depistáže jako základní nástroj pro vědomé, cíle a včasné vyhledávání jedinců, kteří by mohli být ohroženi sociálním vyloučením
  5. spolupracuje zejména s úřadem práce při řešení situace hmotné nouze osob a používá metody a postupy, které daná osoba potřebuje
  6. navrhuje ve spolupráci s touto osobou řešení východiska z krizové situace a pomáhá jí řešit svoji situaci i s jinými organizacemi
  7. provádí tedy přímou sociální práce s klientem zaměřenou na jeho změnu
  8. vede u klienta Standardizovaný záznam sociálního pracovníka v Jednotném informačním systému
  9. provádí sociální šetření v rámci výkonu agendy sociální práce na obci
  10. spolupracuje s dalšími státními, samosprávnými či neziskovými institucemi
  11. v rámci své činnosti se řídí předpisy v oblasti sociální práce na obci a vnitřními předpisy úřadu, dodržuje etické zásady sociálního pracovníka a zachovává o všech osobních údajů mlčenlivost.

Asistentka sociálního oddělení) -  Libuše Hanušová

Oddělení kultury

sídlo pracoviště Čapkova 477

p. Pavla Klomfarová, tel.: 727 598 68 , e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. web: kino.benesovnpl.cz

Klub seniorů

sídlo Nerudova 407

kontaktní osoba Pavla Klomfarová, tel.: 724 598 686. vedoucí KS p. Fleischerová
web.: ks.benesovnpl.cz

Kontakt na vedoucí odboru HS: Mgr. Zdeňka Čvančarová, tel. 412589804, mobil 724857337, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Matrika (zajištění termínu sňatku) p. Věra Erlebachová - matrikářka

Vítání občánků

vitani.jpg

Oddávající matričího obvodu Benešov nad Ploučnicí:
Filip Ušák - starosta
Petr Jansa - místostarosta
Mgr. Petra Tojmarová
Ota Dračka
Mgr. Zdeňka Černá
Radek Lekner - již není oddávajícím ani členem ZaM města!

Andrea Kulíková
Radek Provazník
Zděnka Myšíková
Emil Kačer (pověřen od 5.4.2017)

Oddávající 2010 - 2014

Oddací den: sobota
Termín sňatku nutné rezervovat na matrice (412 589 805).

Fotografie obřadní síně v budově městského úřadu
mestsky urad

Obřadní síň je také na zámku

P1120015 P1120016 P1120017 P1120018 statni_zamek