Hlavní program pouti probíhal v sobotu 9. září.

O slavnostní zahájení se v kostele Narození Panny Marie postaral starosta města Filip Ušák a krátce vystoupil i zástupce partnerského města Heidenau Jurgen Opitz. Z Německa přijel i hudební soubor Základní umělecké školy Saské Švýcarsko, který svým vystoupením pouť oficiálně zahájil. Dvakrát během dne pak byla možnost prohlídky kostela v jehož okolí se poté odehrával kulturní program.

Nechyběla hudební produkce Josefa Bříška, písničky Valdemara Matušky přijel zazpívat Martin Benda, večerní vystoupení patřilo rodákovi z Ústí nad Labem, který však žije v Drážďanech, Cliffu Canalasovi a jeho partnerce Petře, kteří společně zazpívali hity Toma Jonese, Franka Sinatry a spousty dalších. Za kostelem si svůj žoldácký tábor postavili vojáci ze skupiny historického šermu. Probíhaly zde ukázky výcviku vojáků, drobných šarvátek a pochodová cvičení. Nechyběla ale ani možnost vyzkoušení výzbroje. Na své si při nejrůznějších aktivitách, které připravilo Centrum dětí a mládeže Benešov nad Ploučnicí, přišly také děti. Byly tu pro ně k dispozici soutěže, dílničky, kolotoče nebo trampolíny. Příjemně strávený čas přinesla také pohádka O holiči a barvíři v podání Divadla Krabice. Zajímavým bodem programu bylo i bublinkování. Stejně jako při prvním ročníku pouti, jezdil i letos po městě červený dvoupatrový autobus, tzv. doubledecker. 

Závěr pouti patřil ohňové show v podání uměleckého a šermířského sdružení Bohém. V neděli 10. září proběhla Poutní mše, při které zazpíval Děčínský chrámový sbor.
Mariánská pouť byla součástí projektu „25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau“, který finančně podpořil Euroregion Elbe/Labe.