foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

PRO OBČANY

VOLBY EU 2019

volby EU

MAPOVÝ PORTÁL

MAPOVÝ PORTÁL

NAHLÁŠENÍ ZÁVAD

NAHLÁŠENÍ ZÁVAD

REGENERACE PAMÁTEK

REGENERACE PAMÁTKOVÉ ZÓNY

ROZPOČET MĚSTA

KLIKACÍ ROZPOČET

OBJEVTE BENEŠOV

FOTOGALERIE

25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau

25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau (6)

DOTAČNÍ TITUL EUROREGION ELBE/LABE

Emblem EU

 

V rámci projektu 25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí – Heidenau byly zakoupeny desky mobilního podia.

Zakoupením desek jsme mohli rozšířit stávající mobilní podium.

Konec srpna patřil na benešovském termálním koupališti seniorům a tradiční soutěži v plavání. Ve čtvrtek 24. srpna se u bazénu sešli jak benešovští senioři, tak jejich přátelé z partnerského města Heidenau, aby se v rámci projektu „25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau“,  který finančně podpořil Euroregion Elbe/Labe, utkali o titul nejlepšího plavce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Svůj plavecký styl ukázaly nejprve ženy, pak bla řada na mužích. Nejlepší plavkyní  se stala Helga Rothig, za ní skončila na druhém místě Marion Miersch a třetí místo patřilo Evě Zikové. Mezi muži byl nejlepším plavcem Gerd Rothig, druhou příčku ukořistil František Zeman a bronzovou pak Peter Mildner. Plavání nebylo jedinou disciplínou, ve které mohli senioři poměřovat své síly a dovednost. Novinkou oproti minulým ročníkům byla možnost zahrát si pétanque nebo kroket. V pétanque byli úspěšní: František Zeman, Milena Hrdinová a Eva Ziková a v kroketu pak: Irena Jeřábková, Arnošt Mundzik, Peter Mildner a Brigite Kloss. Kdo z přítomných ještě neměl vody málo, mohl vyzkoušet také vodní zumbu pod vedením instruktorky Petry Tojmarové. Po ukončení sportovních disciplín se všichni účastníci sešli v klubu seniorů, kde jim starosta města Filip Ušák předal diplomy a ceny.

Hlavní program pouti probíhal v sobotu 9. září.
O slavnostní zahájení se v kostele Narození Panny Marie postaral starosta města Filip Ušák a krátce vystoupil i zástupce partnerského města Heidenau Jurgen Opitz. Z Německa přijel i hudební soubor Základní umělecké školy Saské Švýcarsko, který svým vystoupením pouť oficiálně zahájil. Dvakrát během dne pak byla možnost prohlídky kostela v jehož okolí se poté odehrával kulturní program.
Nechyběla hudební produkce Josefa Bříška, písničky Valdemara Matušky přijel zazpívat Martin Benda, večerní vystoupení patřilo rodákovi z Ústí nad Labem, který však žije v Drážďanech, Cliffu Canalasovi a jeho partnerce Petře, kteří společně zazpívali hity Toma Jonese, Franka Sinatry a spousty dalších. Za kostelem si svůj žoldácký tábor postavili vojáci ze skupiny historického šermu. Probíhaly zde ukázky výcviku vojáků, drobných šarvátek a pochodová cvičení. Nechyběla ale ani možnost vyzkoušení výzbroje. Na své si při nejrůznějších aktivitách, které připravilo Centrum dětí a mládeže Benešov nad Ploučnicí, přišly také děti. Byly tu pro ně k dispozici soutěže, dílničky, kolotoče nebo trampolíny. Příjemně strávený čas přinesla také pohádka O holiči a barvíři v podání Divadla Krabice. Zajímavým bodem programu bylo i bublinkování. Stejně jako při prvním ročníku pouti, jezdil i letos po městě červený dvoupatrový autobus, tzv. doubledecker. Závěr pouti patřil ohňové show v podání uměleckého a šermířského sdružení Bohém. V neděli 10. září proběhla Poutní mše, při které zazpíval Děčínský chrámový sbor.
Mariánská pouť byla součástí projektu „25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau“, který finančně podpořil Euroregion Elbe/Labe.

https://youtu.be/qIkAK-KUe9w -)

Zahájení Mariánské pouti

123

Sezónu na koupališti zakončil Den s cyklostezkou
Sychravé podzimní počasí je nenávratně tu, léto skončilo a sním i sezóna na benešovském termálním koupališti. Stejně jako v loňském roce uspořádalo Město Benešov nad Ploučnicí u příležitosti zakončení koupací sezóny v areálu koupaliště další ročník akce s názvem Den s cyklostezkou, který byl spolufinancován z projektu 25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau.
Celou akci moderoval Tomáš „Žoržo“ Eibl, který všem přítomným zároveň ukázal i to, jak válí na kole. Jeho biketrialová show s mnoha akrobatickými kousky si našla mnoho zvědavých očí, ale i odvážlivců, kteří by si něco podobného rádi vyzkoušeli.
Soutěžemi a především svou technikou se prezentovali benešovští dobrovolní hasiči. Velkým zážitkem pro děti byl například jejich výsuvný žebřík.
Nejméně zajímavé byly také ukázky přístrojového potápění s možností zapůjčení výstroje, o které se postarali členové Potápěčského klubu Děčín. Kuráž obléknout si potápěčský neopren a na záda nasadit dýchací bombu projevilo hned několik návštěvníků.
Město Benešov nad Ploučnicí děkuje touto cestou všem účastníkům, kteří se podíleli na skvělém programu.

Akce proběhla za podpory Euroregionu Labe z projektu „25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau“.

Senioři – výroba perníčků, návštěva v Heidenau
V rámci akce „Historické vánoce“ navštívili benešovští senioři své kolegy v Heidenau.
Vánočním setkáním završili společné aktivity v roce 2017– 6. 12. 2017

Další aktivitou našich seniorů v adventním čase, bylo pečení tradičních perníčků. Toto cukroví putovalo opět do německého Heidenau pro seniorský stánek na vánočním trhu.

Rozsvícení stromu
Tradičním rozsvícením vánočního stromu začaly vánoce v našem městě. Akce, kterou si každoročně nenechají ujít stovky lidí, se konala v pátek 1. prosince. Program začal už v 16 hodin, návštěvníci měli možnost nasát tu správnou vánoční atmosféru díky mnoha stánkům s vánoční tématikou, ke koupi byly nejen adventní dekorace, ale i voňavý svařák, vánoční punč a spousta dalších dobrot. O program na pódiu se hrou na motivy živého betléma postaralo Divadlo Uličník z Teplic a také učitelka Mgr. Zdeňka Černá se svými zpěváčky, která krátce před pátou hodinou zazpívala píseň, která k rozsvícení stromu v Benešově nad Ploučnicí již neodmyslitelně patří. Pro nejmenší nechyběly dobové dílničky - kovář a stánky, kde si mohly děti vyzkoušet zvyky jako krájení jablíčka nebo lití olova, nebo vánoční vláček. Akce byla financována z projektu 25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau. Další adventní akce ve městě budou následovat, rodiče s dětmi čekají vánoční jarmarky ve škole i školce, dospěláky pak vánoční párty v kině, ale třeba také půlnoční mše v kostele.

ZDRAVÉ MĚSTO A MA21

ZaM schválilo usn.č. 30/2019 dne 10.04.2019 vystoupení ze Zdravých měst

KOMUNITNÍ PLÁNOVÁNÍ

Oficiální internetové stránky města Benešov nad Ploučnicí | 2016 hrdlicka.cz Prohlášení o přístupnosti | Zpracování osobních údajů | Administrace