foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

PRO OBČANY

VOLBY 2018

MAPOVÝ PORTÁL

MAPOVÝ PORTÁL

NAHLÁŠENÍ ZÁVAD

NAHLÁŠENÍ ZÁVAD

REGENERACE PAMÁTEK

REGENERACE PAMÁTKOVÉ ZÓNY

ROZPOČET MĚSTA

KLIKACÍ ROZPOČET

OBJEVTE BENEŠOV

FOTOGALERIE

25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau

25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau (3)

DOTAČNÍ TITUL EUROREGION ELBE/LABE

Emblem EU

Konec srpna patřil na benešovském termálním koupališti seniorům a tradiční soutěži v plavání. Ve čtvrtek 24. srpna se u bazénu sešli jak benešovští senioři, tak jejich přátelé z partnerského města Heidenau, aby se v rámci projektu „25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau“,  který finančně podpořil Euroregion Elbe/Labe, utkali o titul nejlepšího plavce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Svůj plavecký styl ukázaly nejprve ženy, pak bla řada na mužích. Nejlepší plavkyní  se stala Helga Rothig, za ní skončila na druhém místě Marion Miersch a třetí místo patřilo Evě Zikové. Mezi muži byl nejlepším plavcem Gerd Rothig, druhou příčku ukořistil František Zeman a bronzovou pak Peter Mildner. Plavání nebylo jedinou disciplínou, ve které mohli senioři poměřovat své síly a dovednost. Novinkou oproti minulým ročníkům byla možnost zahrát si pétanque nebo kroket. V pétanque byli úspěšní: František Zeman, Milena Hrdinová a Eva Ziková a v kroketu pak: Irena Jeřábková, Arnošt Mundzik, Peter Mildner a Brigite Kloss. Kdo z přítomných ještě neměl vody málo, mohl vyzkoušet také vodní zumbu pod vedením instruktorky Petry Tojmarové. Po ukončení sportovních disciplín se všichni účastníci sešli v klubu seniorů, kde jim starosta města Filip Ušák předal diplomy a ceny.

O druhém zářijovém víkendu čeká naše město druhý ročník Mariánské pouti. Pouť by měla být hlavně o "oživení" historických památek v našem městě. A letos k tomu máme o důvod víc, když je rok renesanční šlechty a náš zámek je partnerem této celorepublikové akce. A tak se můžete v pátek 8. září těšit na derniéru Dvou pánů z Verony v podání ústeckého Činoheráku na nádvoří Dolního zámku. Ještě před tím od půl šesté pro zájemce proběhne v kostele poutní mše. Sobota bude patřit především okolí kostela, v 10 hodin zahájí program úžasné vystoupení německé hudební školy z Heidenau v benešovském kostele. Kostel si budete moci prohlédnout navíc v unikátních komentovaných prohlídkách ve 13 a 15 hodin. V příkopech za kostelem na Vás bude čekat vojenské ležení s dobovými ukázkami vojenského života- čekají nás souboje, výcvik gardy, ukázky zbraní a mnoho dalšího. Zámecká ulice nabídne dobové tržiště. Odpolední program doplní CDM dílničkami a soutěžemi. Podium u fary nabídne pohádku a řadu hudebních vystoupení. Zdarma se budete moci svézt londýnským doubledeckerem a večer na vás bude čekat ohňová show... V neděli 10. září od 9 hodin pouť zakončíme poutní mší v podání děčínského chrámového sboru.

https://youtu.be/qIkAK-KUe9w -)

Zahájení Mariánské pouti

123

V sobotu 2. září se uskuteční 4. ročník Dne s cyklostezkou. Můžete se těšit na sportovní a zábavné odpoledne pro celou rodinu, začínáme v 15 hodin a celý program je zdarma. Tak si rezervujte poslední prázdninový víkend :-)

Akci podpořil Euroregion Labe z projektu  „25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau“

ZDRAVÉ MĚSTO A MA21

zdrave mesto benesov

KOMUNITNÍ PLÁNOVÁNÍ

Oficiální internetové stránky města Benešov nad Ploučnicí | 2016 hrdlicka.cz Prohlášení o přístupnosti | Zpracování osobních údajů | Administrace