foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

PRO OBČANY

VOLBY EU 2019

volby EU

MAPOVÝ PORTÁL

MAPOVÝ PORTÁL

NAHLÁŠENÍ ZÁVAD

NAHLÁŠENÍ ZÁVAD

REGENERACE PAMÁTEK

REGENERACE PAMÁTKOVÉ ZÓNY

ROZPOČET MĚSTA

KLIKACÍ ROZPOČET

OBJEVTE BENEŠOV

FOTOGALERIE

pátek, 08 září 2017 23:33

Mariánská pouť

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Hlavní program pouti probíhal v sobotu 9. září.
O slavnostní zahájení se v kostele Narození Panny Marie postaral starosta města Filip Ušák a krátce vystoupil i zástupce partnerského města Heidenau Jurgen Opitz. Z Německa přijel i hudební soubor Základní umělecké školy Saské Švýcarsko, který svým vystoupením pouť oficiálně zahájil. Dvakrát během dne pak byla možnost prohlídky kostela v jehož okolí se poté odehrával kulturní program.
Nechyběla hudební produkce Josefa Bříška, písničky Valdemara Matušky přijel zazpívat Martin Benda, večerní vystoupení patřilo rodákovi z Ústí nad Labem, který však žije v Drážďanech, Cliffu Canalasovi a jeho partnerce Petře, kteří společně zazpívali hity Toma Jonese, Franka Sinatry a spousty dalších. Za kostelem si svůj žoldácký tábor postavili vojáci ze skupiny historického šermu. Probíhaly zde ukázky výcviku vojáků, drobných šarvátek a pochodová cvičení. Nechyběla ale ani možnost vyzkoušení výzbroje. Na své si při nejrůznějších aktivitách, které připravilo Centrum dětí a mládeže Benešov nad Ploučnicí, přišly také děti. Byly tu pro ně k dispozici soutěže, dílničky, kolotoče nebo trampolíny. Příjemně strávený čas přinesla také pohádka O holiči a barvíři v podání Divadla Krabice. Zajímavým bodem programu bylo i bublinkování. Stejně jako při prvním ročníku pouti, jezdil i letos po městě červený dvoupatrový autobus, tzv. doubledecker. Závěr pouti patřil ohňové show v podání uměleckého a šermířského sdružení Bohém. V neděli 10. září proběhla Poutní mše, při které zazpíval Děčínský chrámový sbor.
Mariánská pouť byla součástí projektu „25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau“, který finančně podpořil Euroregion Elbe/Labe.

https://youtu.be/qIkAK-KUe9w -)

Zahájení Mariánské pouti

123

Přečtěno: 478 x

ZDRAVÉ MĚSTO A MA21

ZaM schválilo usn.č. 30/2019 dne 10.04.2019 vystoupení ze Zdravých měst

KOMUNITNÍ PLÁNOVÁNÍ

Oficiální internetové stránky města Benešov nad Ploučnicí | 2016 hrdlicka.cz Prohlášení o přístupnosti | Zpracování osobních údajů | Administrace