foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

PRO OBČANY

VOLBY EU 2019

volby EU

MAPOVÝ PORTÁL

MAPOVÝ PORTÁL

NAHLÁŠENÍ ZÁVAD

NAHLÁŠENÍ ZÁVAD

REGENERACE PAMÁTEK

REGENERACE PAMÁTKOVÉ ZÓNY

ROZPOČET MĚSTA

KLIKACÍ ROZPOČET

OBJEVTE BENEŠOV

FOTOGALERIE

pátek, 01 prosinec 2017 23:50

Historické Vánoce 1.12.2017

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Senioři – výroba perníčků, návštěva v Heidenau
V rámci akce „Historické vánoce“ navštívili benešovští senioři své kolegy v Heidenau.
Vánočním setkáním završili společné aktivity v roce 2017– 6. 12. 2017

Další aktivitou našich seniorů v adventním čase, bylo pečení tradičních perníčků. Toto cukroví putovalo opět do německého Heidenau pro seniorský stánek na vánočním trhu.

Rozsvícení stromu
Tradičním rozsvícením vánočního stromu začaly vánoce v našem městě. Akce, kterou si každoročně nenechají ujít stovky lidí, se konala v pátek 1. prosince. Program začal už v 16 hodin, návštěvníci měli možnost nasát tu správnou vánoční atmosféru díky mnoha stánkům s vánoční tématikou, ke koupi byly nejen adventní dekorace, ale i voňavý svařák, vánoční punč a spousta dalších dobrot. O program na pódiu se hrou na motivy živého betléma postaralo Divadlo Uličník z Teplic a také učitelka Mgr. Zdeňka Černá se svými zpěváčky, která krátce před pátou hodinou zazpívala píseň, která k rozsvícení stromu v Benešově nad Ploučnicí již neodmyslitelně patří. Pro nejmenší nechyběly dobové dílničky - kovář a stánky, kde si mohly děti vyzkoušet zvyky jako krájení jablíčka nebo lití olova, nebo vánoční vláček. Akce byla financována z projektu 25 let spolupráce měst Benešov nad Ploučnicí a Heidenau. Další adventní akce ve městě budou následovat, rodiče s dětmi čekají vánoční jarmarky ve škole i školce, dospěláky pak vánoční párty v kině, ale třeba také půlnoční mše v kostele.

Přečtěno: 203 x

ZDRAVÉ MĚSTO A MA21

ZaM schválilo usn.č. 30/2019 dne 10.04.2019 vystoupení ze Zdravých měst

KOMUNITNÍ PLÁNOVÁNÍ

Oficiální internetové stránky města Benešov nad Ploučnicí | 2016 hrdlicka.cz Prohlášení o přístupnosti | Zpracování osobních údajů | Administrace