INFORMACE K ÚPLNÉ UZAVÍRCE KOMUNIKACE PŘI REKONSTRUKCI MOSTU V UL. ČESKOLIPSKÁ

1. září začíná rekonstrukce přemostění železniční trati na silnici 262/II, v ulici Českolipská (pod Sokolským vrchem). Tato rekonstrukce znamená značná omezení pro nemalou část občanů dopravujících se pravidelně dotčeným úsekem. Přestože situace není jednoduchá a řešení objízdných tras ne příliš komfortní, udělali jsme maximum pro to, aby ta omezení byla co nejméně bolestivá. Za velký úspěch lze považovat zajištění průjezdu hromadné autobusové dopravy   a složek IZS přes areál bývalého Benaru 01 a firmy Elecom, což ocení nejen školáci ze spádových obcí, navštěvující naší ZŠ. Cestu autobusem může využít každý, kdo nechce volit složitou objízdnou trasu.

Oficiální objízdná trasa je: Žandov - II/263 – Česká Kamenice – I/13 – Děčín.

Chtěl bych zdůraznit, že bez iniciativy města, by i autobusová doprava byla odkázána na původní variantu objízdných tras. Bohužel pro veřejnost průjezd Benarem zcela otevřít nelze. Jedná se o soukromý areál a je třeba respektovat vůli majitelů. I tak jim patří velký dík, neboť při všech jednáních projevili velikou vstřícnost.

Průjezd přes Sokolský vrch je určený pro dopravní obslužnost a bude řízen semafory v obou směrech.

Město rovněž zajistilo provizorní odstavné parkoviště v lokalitě ulice Nádražní.

Opravdu chápeme tuto nelehkou situaci a velice se omlouváme za komplikace, ačkoliv nevznikly z rozhodnutí města. Přínosem však bude velké zlepšení průjezdnosti komplikovaným úsekem a celková rekonstrukce hlavní komunikace mezi Děčínem a Starým Šachovem za více nežli 400 milionů korun krajské investice.

Termín dokončení je stanoven do 15.12.2020

V případě jakýchkoliv dotazů nebo potřeby nezbytné pomoci, se neváhejte obrátit na vedení města, popřípadě Městskou policii.

Pavel Urx, starosta města

 

Kontakty:

Pavel Urx, starosta - tel.: 774 803 670

Petr Jansa, místostarosta - tel.: 606 883 473

Městská policie - tel.: 775 088 156