Město Heidenau

Stadt Heidenau

Heidenau, zelené město na Labi mezi Drážďanami a Saským Švýcarskem, nabízí nejlepší možné výlety do všech směrů

Město Heidenau se nachází mezi Drážďanami, Saským Švýcarskem a východním Krušnohořím. Je tak ideálním východiskem pro výlety pěšky, na kole, autem nebo vlakem. Třetí největší město v okrese Sächsische Schweiz-Osterzgebirge (Saské Švýcarsko – východní Krušnohoří) je tak centrálním bodem pro všechny návštěvníky.

Kvalitní infrastruktura dělá z města Heidenau město na okraji Saského Švýcarska, ze kterého je všude blízko. Ať pěší výlety zajímavou krajinou nebo výlety do Drážďan – z města Heidenau je možné vše. Návštěvníci mohou na Labské cyklostezce šlápnout do pedálů nebo cestovat veřejnými dopravními prostředky. Příjemný pobyt zajistí i malé penziony a hotely a individuální restaurace.

Návštěvníci by neměli vynechat návštěvu barokní zahrady v Großsedlitz.Tato zahrada byla navržena nejlepšími saskými architekty v době kurfiřta Augusta Silného a dodnes zve své návštěvníky k příjemným procházkám mezi vodotrysky, kašnami, oranžovníky a pískovcovými sochami.

Lesk feudalismu je cítit i na nedalekých zámcích v Pilnici (Pillnitz) a Weesensteinu. Letohrádek v Pilnici láká své návštěvníky nejen na své jedinečné čínské architektonické prvky, ale i svým nádherným zámeckým parkem.Naproti tomu na zámku Weesenstein mohou návštěvníci obdivovat architekturu slavnostního sálu, staré maštale, sklepy a barokní nádheru zámecké kaple.

Sdružení cestovního ruchu / Tourismusverein Heidenau und Umgebung e. V.
Bahnhofstraße 8
01809 Heidenau
Tel.: 0049/3529/511015
Fax: 0049/3529/522619
Internet: www.heidenau-tourist.de