Aktualizace informací – pandemie koronavir.

Aktualizace informací – pandemie koronavir.

Dnes odpoledne se mimořádně sešla rada města jako zřizovatel Základní a Mateřské školy Benešov nad Ploučnicí, příspěvkové organizace a společně s ředitelem Mgr. Jakubem Zeleným bylo přijato rozhodnutí o uzavření mateřské školy od pondělí 16. března. Rodiče dětí, jež nemají zajištěnou péči o dítě, mají nárok na ošetřovné. Veškeré informace o možnosti potvrzení pro zaměstnavatele naleznete na stránkách školy, včetně potřebných dokumentů zde.

Vláda na svém dnešním jednání, v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky vyhlásila usnesením č. 194 NOUZOVÝ STAV na území České republiky.  Nouzový stav je vyhlášen na dobu 30 dnů (ode dne 12.3. 2020 od 14.00 hodin).

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu a situací kolem pandemie koronaviru a na základě zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém zákonu, jsem zřídil krizový štáb města, který bude v případě potřeby zajišťovat organizaci dalších opatření nezbytných pro řešení krizové situace. Složení krizového štábu: starosta Pavel Urx, místostarosta Petr Jansa, vedoucí odboru HS Mgr. Zdeňka Čvančarová, velitel městské policie Jan Svatoš, velitel OO PČR Štefan Baldinus, ředitel p.o. Služby města Benešov n. Pl. Ing. Pavel Košnar, velitel JSDH František Buchta, lékaři MUDr. Antonín Zamykal a MUDr. Jiří Slavík a lékárník Mgr. Jaroslav Bažant.

Rovněž dochází k opatření v provozu autobusových linek Dopravy Ústeckého kraje a zavádí se prázdninový provoz. Informace naleznete v přiložených letácích pod článkem.

Pavel Urx, starosta města